Violoncello – Guitar

Sedef Erçetin  – Ricardo Moyano

Çello & Gitar Duo

Çellist Sedef Erçetin müzik kariyerine genç yaşta Paris’te başlamış ve Dünyanın bir çok ülkesinde konserler vermiştir ve kariyerine devam etmektedir. Klasik müziğin yanısıra Arjantin müziği, tango, caz ve Dünya müzikleri repertuarında yer almaktadır. Geniş bir müzik yelpazesine sahip olan müzisyenler Sedef Erçetin ve Ricardo Moyano İstanbul’da çello gitar ikilisi olarak doğaçlamaların da yer aldığı bir repertuar oluşturmuşlardır. Ricardo Moyano da  uzun yıllar Paris’te yaşamış Dünyanın hemen her yerinde konserler vermiştir. Klasik ve barok müzikte olduğu kadar Arjantin ve Güney Amerika müziklerinin de günümüzdeki en iyi yorumcularındandır.
Daha önce Arjantin’li  müzisyenlerle birlikte yaptıkları konserlerde çello ve gitarın uyumunu yakalamışlar ve  Çello & Gitar Duo’sunu kurmuşlardır.
En önemlisi de yıllardır Paris’te aynı müzisyenler ile çalışmış  olup İstanbul’da buluşmaları güzel bir tesadüf  olmuştur.

İki müzisyenin de bir çok CD kayıtları  bulunmaktadır.


Cello & Guitar Duo

Cellist Sedef Erçetin started her music career in Paris at a young age and has given concerts in many countries of the world and continues her career. In addition to classical music, Argentine music, tango, jazz and world music are included in the repertoire. Having a wide musical spectrum, musicians Sedef Erçetin and Ricardo Moyano have created a repertoire that also includes improvisations as a cello guitar duo in Istanbul. Ricardo Moyano also lived in Paris for many years and gave concerts almost all over the world. He is one of today’s best performers of classical and baroque music, as well as Argentine and South American music.
They achieved the harmony of cello and guitar in the concerts they performed with Argentinian musicians before, and they founded the Cello & Guitar Duo.
Most importantly, they have worked with the same musicians in Paris for years and it was a good coincidence that they met in Istanbul.

Both musicians have many CD recordings.


Concert

19.07.2022 21:00, Kalamış Yaz Festivali, Kalamış Atatürk Parkı

Sedef Erçetin  Çello
Ricardo Moyano  Gitar

 

“La Nadita” Atahualpa Yupanqui

 

“Corralera” Anselmo Aieta